Matek szöveges házit segít valaki megoldani?

Egy tanuló két számot szorzott össze. A két szám közül az egyik 10-el nagyobb volt, mint a másik. A tanuló a szorzásnál hibázott, mert a szorzatban a tízesek száma 4-el kevesebb lett. A szorzás ellenőrzésekor a kisebbik tényezővel való osztásnál hányadosul 39-et maradékul 22-t kapott. Melyik számokat szorzott össze.
2012. jan. 11. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne szarozz már, 7.-es anyag...
2012. jan. 11. 20:35
 2/10 A kérdező kommentje:
10-es
2012. jan. 11. 20:36
 3/10 BKRS ***** válasza:
100%

Az egyik szam X, a masik X+10

X*(X+10) - 40 = 39X + 22 es X>22

X^2 + 10X - 40 = 39X + 22

X^2 -29X -62 = 0

(X-31)(X+2) = 0

X=31 vagy X = -2

-2<22 ezert ez nem megoldas.

Tehat a 31 es 41 szamokat szorozta ossze

2012. jan. 11. 20:39
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ !
2012. jan. 11. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:
De hetedikes is megoldja, mi ott is tanultunk ilyet.
2012. jan. 11. 20:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi most tanultuk de ez nyolcadikos! NEM 10 nem 7, 8.osztály
2012. jan. 11. 20:51
 7/10 BKRS ***** válasza:
Masodfoku egyenlet megoldast tanultatok hetediken?
2012. jan. 11. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy mi hetedikben... És igen, másodfokút...
2012. jan. 11. 20:58
 9/10 BKRS ***** válasza:
Szorzatta irassal vagy megoldo keplettel oldjatok meg a masodfoku egyenletet?
2012. jan. 11. 21:13
 10/10 anonim ***** válasza:
szorzattá alakítással
2012. jan. 11. 21:16