Matek házi? Szöveges, másodfokú?

Derékszögű háromszög területe 480 cm^2, átfogója 52 cm, mekkorák a befogói?
2012. jan. 2. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

T = 480 - a háromszög területe

c = 52 - az átfogó

a, b = ? - a két befogó


a*b = 2T

a² + b = c²

Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.

2012. jan. 2. 16:37
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. jan. 2. 16:59
 3/6 A kérdező kommentje:
de a 3szögnek nem 2T a területe..://
2012. jan. 4. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
a derékszögű háromszög területe a két befogó szorzata törve kettővel: a*b/2 Ha a kettest átviszed a másik oldalra, mindjárt meg is van a 2T. Az első jól írta :)
2012. jan. 4. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljes megoldás:

[link]

2012. jan. 5. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
a=48 cm és b=20 cm vagy fordítva.
2016. jún. 16. 21:30