Derékszögű háromszög területe 480 cm^2, átfogója 52 cm, mekkorák a befogói?2012. jan. 2. 15:24
1/6 anonim válasza:
T = 480 - a háromszög területe
c = 52 - az átfogó
a, b = ? - a két befogó
a*b = 2T
a² + b = c²
Ezt az egyenletrendszert kell megoldani.
2/6 A kérdező kommentje:
köszi :D
2012. jan. 2. 16:59
3/6 A kérdező kommentje:
de a 3szögnek nem 2T a területe..://
2012. jan. 4. 21:09
4/6 anonim válasza:
a derékszögű háromszög területe a két befogó szorzata törve kettővel: a*b/2 Ha a kettest átviszed a másik oldalra, mindjárt meg is van a 2T. Az első jól írta :)
6/6 anonim válasza:
a=48 cm és b=20 cm vagy fordítva.