Ül az utas a vonatban, ami 90km/óra sebeséggel halad. Szembe jön a másik vonat 36 km/ó sebeséggel. A két vonat közötti távolság 700m. Mennyi idő mulva találkozik a két vonat??? Nemcsak a feleletet kérem ,hanem a teljes számitást is.Köszi
2012. jan. 10. 12:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Rögzítsük a vonatkoztatási rendszert az egyik vonathoz. Ebben a másik vonat sebessége (a Galilei transzformáció alapján, amit nyilván tanultál, legfeljebb nem ezen a néven): v' = 90 km/h + 36 km/h = 126 km/h = 35 m/s.

FELTÉVE, hogy a két vonat egyenletes sebességgel halad, a köztük levő d távolságot t = d/v' idő alatt teszik meg (a sebességet definiáló v = d/t képlet alapján). Így t = d/v = 700 m / (35 m/s) = 20 s.

2012. jan. 10. 13:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 10. 19:02