Húrtrapéz; alapjai 45 és 53 cm; szára 22 cm
Kiszámolás menetét is légyszíves. Köszönöm
2012. jan. 9. 20:46
1/1 BKRS válasza:
Kerulet = alapok + 2 szar = 45+53 + 2*22 = 142
A terulethez nem artana kiszamolni a magassagot:
Hurtrapez mindig szimmetrikus.
Ha rajhzolsz abrat es a fedolapja vegebol behuzod a magassagokat ket egyforma kis haromszoget vanka le a ket oldalon,
aminek az alapjai (53-45)/2= 4 cm hosszuak.
A magassag igy pitagorasz tetelbol szamolhato:
m^2 + 8^2 = 22^2
m^2 = 484 - 64 = 420
m = 2*√105
T = alapok atlaga * magassag = (45+53)/2 * 2√105 = 98*√105
=1 004.20118