Mekkora a kerülete, területe? (húrtrapéz)


Húrtrapéz; alapjai 45 és 53 cm; szára 22 cm

Kiszámolás menetét is légyszíves. Köszönöm



2012. jan. 9. 20:46
 1/1 BKRS ***** válasza:

Kerulet = alapok + 2 szar = 45+53 + 2*22 = 142


A terulethez nem artana kiszamolni a magassagot:

Hurtrapez mindig szimmetrikus.

Ha rajhzolsz abrat es a fedolapja vegebol behuzod a magassagokat ket egyforma kis haromszoget vanka le a ket oldalon,

aminek az alapjai (53-45)/2= 4 cm hosszuak.

A magassag igy pitagorasz tetelbol szamolhato:

m^2 + 8^2 = 22^2

m^2 = 484 - 64 = 420

m = 2*√105

T = alapok atlaga * magassag = (45+53)/2 * 2√105 = 98*√105

=1 004.20118

2012. jan. 9. 21:02