Egy húrtrapéz egyik alapjának a hossza 180% a szárak hosszának. A másik alap 2,5 cm-rel rövidebb, mint a szárak hosszának 3 negyed része. Mekkorák a trapéz oladlai ha 43 cm a kerülete? Mekkora a magassága? Mekkora a területe?


hétfőre kell uh gyorsan számolási menettel pls

kérem szépen


2012. jan. 5. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Vegyük a két szárat b-nek. Akkor az egyik alap 1,8*b a másik pedig 3/4*b-2,5 cm. Ezeket összeadva a kerületet kapjuk.

43=b+b+1,8b+3/4b-2,5

Ebből nekem b=10cm (ez a szárak hossza)

vagyis az egyik alap 18cm a másik 5 cm


magasséga ugye egy derékszögü 3szögböl számítható ki.

Húzzuk be az egyik magasságot a rövidebbik alap egyik végénél. Mivel húrtrapéz ezért ahol a hosszabb alapot metszi ez a magasság, ott az a kis rész 6,5cm. Ebből a háromszögből m^2+6,5^2=10^2, ebből m=7,6cm


terület: (a+c)/2*m=87,4cm^2


remélem a magassága érthető, ha nem szólj

2012. jan. 5. 20:56
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

értettem

2012. jan. 5. 21:01
 3/4 A kérdező kommentje:

csak annyi h j a száraknak a 10 cm csak honnan jött h az annyi?

mert számoltam próbálkoztam és nem jön ki sehogy a tíz

2012. jan. 5. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
ott írtam az elején. Ugye van az a, c és a két b oldal. az a-t és c-t kifejeztem b-vel. Az a 1,8b a c 3/4b-2,5. És a kerület a négy oldal összege, de egy ismeretlen van a b, ami a szár
2012. jan. 5. 22:36