hétfőre kell uh gyorsan számolási menettel pls
kérem szépen
2012. jan. 5. 20:42
1/4 anonim válasza:
Vegyük a két szárat b-nek. Akkor az egyik alap 1,8*b a másik pedig 3/4*b-2,5 cm. Ezeket összeadva a kerületet kapjuk.
43=b+b+1,8b+3/4b-2,5
Ebből nekem b=10cm (ez a szárak hossza)
vagyis az egyik alap 18cm a másik 5 cm
magasséga ugye egy derékszögü 3szögböl számítható ki.
Húzzuk be az egyik magasságot a rövidebbik alap egyik végénél. Mivel húrtrapéz ezért ahol a hosszabb alapot metszi ez a magasság, ott az a kis rész 6,5cm. Ebből a háromszögből m^2+6,5^2=10^2, ebből m=7,6cm
terület: (a+c)/2*m=87,4cm^2
remélem a magassága érthető, ha nem szólj
2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
értettem
2012. jan. 5. 21:01
3/4 A kérdező kommentje:
csak annyi h j a száraknak a 10 cm csak honnan jött h az annyi?
mert számoltam próbálkoztam és nem jön ki sehogy a tíz
2012. jan. 5. 21:05
4/4 anonim válasza:
ott írtam az elején. Ugye van az a, c és a két b oldal. az a-t és c-t kifejeztem b-vel. Az a 1,8b a c 3/4b-2,5. És a kerület a négy oldal összege, de egy ismeretlen van a b, ami a szár