Mekkorák az egyenlő szárú háromszög szögei, ha az alapon fekvő szöge 36 fokkal nagyobb a szárak szögénél? HELP!

2012. jan. 8. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

egyenletrendszerrel megoldható

ezeket használd fel: alfa+béta+béta=180° és alfa+36°=béta

2012. jan. 8. 19:21
 2/4 A kérdező kommentje:

Egy háromszög kerülete 48 cm, oldalai hosszának aránya 3:4:5. Határozzuk meg az egyes oldalak hosszúságát.

Na és ez? ezt még jobban nem értem :S

2012. jan. 8. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy háromszög kerülete 48 cm, oldalai hosszának aránya 3:4:5. Határozzuk meg az egyes oldalak hosszúságát.

Na és ez? ezt még jobban nem értem :S


Az arányegység legyen e


a=3e

b=4e

c=5e


48= 3e+4e+5e= 12e

e=4cm


a=12cm (3e)

b=16cm (4e)

c= 20 cm (5e)


Előző, csak ellenőrzésképpen:

180= x+36 +x+36 + x

108= 3x

x= 36


A szárak által bezárt szög 36 fok

Az alapon fekvő szögek 72 fokosak

Ell.:

72+72+36=180

2012. jan. 8. 20:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2012. jan. 8. 20:13