Az egyenlő szárú derékszögű háromszög szárai 2,6 dm hosszúak Az alaphoz tartozó magassága 2,4 dm- Mekkora az alapja illetve a szárakhoz tartozó magassága?

hétfőre kell ezen múlik a jegyem levezetésel kéem élőre is nagyon köszi
2012. jan. 5. 21:18
 1/4 anonim válasza:

Nos...

mivel derékszögű járomszök ezért a 3. oldalra a pitagorasz tétel jó:

vagyis 2,6(2)+2,6(2)=alap(2)

a (2) a négyzetre emelést jelenti.

Kijön az, hogy alap(2)= 27,04 /ebből gyököt vonsz

alap= 5,2 dm.

Nos a másikon még gondolkozom ha kitalátlam akk írok.

2012. jan. 5. 21:31
 2/4 anonim válasza:
Háromszög**
2012. jan. 5. 21:31
 3/4 anonim válasza:

Azt nem tudom hogy jó-e ez így, de az én megoldásom:


Szóval egyenlő szárú, vagyis pont megfelezi a háromszögedet.

Mivel egyenlő szárú, és derékszögű(!), ezért lazán ki bírod számolni a másik magasságot de elég az egyiket mert az alap ugyanakkora és a hossz is mert egyenlő szárú.

Nos a magasságvonalak 2:3 arányban osztják fel egymást.


Na még gondolkozom rajta.

2012. jan. 5. 21:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az a kérdés, hogy: "Mekkora az alaphoz, illetve a szárakhoz tartozó magasság", akkor semmit sem kell számolni, mert az alaphoz tartozó magasság meg van adva (2,4 dm) ami persze ha az oldal 2,6 dm és derékszögű egyenlő szárú 3szög akkor nem jó. (de ha ez van megadva akkor legyen ez). A szárakhoz tartozó magasság hossza pedig pontosan a szárak hossza lesz, hiszen a magasságvonal a háromszög oldalából a szemközti csúcsba húzott merőleges. Egyébként az alaphoz tartozó magasságvonal: gyök(2*2,6^2)/2=(gyök 2)*2,6/2=~1,84 (megegyezik az alap hosszának felével)
2012. jan. 6. 10:41