2012. jan. 5. 19:13
1/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
elsőből kifejezed a x-et, és azt beírod a második egyenletbe az x helyére és megoldod
2/6 A kérdező kommentje:
mi az a kifejezés?
2012. jan. 5. 19:27
3/6 anonim válasza:
x-2y=1 ki kell fejezni az x-et.Amiből ez lesz: x=1+2y ezután a hosszabb egyenletbe be kell helyettesíteni az x helyére a 1+2y. Vagyis 2(1+2y)+3+y= 3,25. Végig kell citerázni...Utána a kapott y értéket be kell helyettesíteni a kis egyenletbe ,hogy meglegyen az x.
4/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
először is a másodikból vegyél el hármat, 2x+y=0,25.
aztán y-t írd fel 0,25-2x alakban. az első egyenletből pedig 2y=1-x
tehát 2(0,25-2x)=1-x
0,5-4x=1-x /+4x
0,5=1+3x /-1
-0,5=3x
ebből x=-1/6
Y-t is kiszámolhatod így, 1-2y=x és 0,25-y=2x
tehát
2(1-y)-2y=0,25-y
2-2y-2y=0,25-y
2-4y=0,25-y /+4y
2=0,25+3y /-1/4
7/4=3y
7/12=y
ez egyébként az előző egyenletből is kijön.
remélem korrekt, nincs időm ellenőrizni
5/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
x - 2y = 1
2x + 3 + y = 3,25
------------------------------
A másodikban összevonva
x - 2y = 1
2x + y = 0,25
A másodikat 2-vel megszorozva
x - 2y = 1
4x + 2y = 0,5
Összeadva az egyenleteket
5x = 1,5
így
x = 0,3
=====
Az első eredeti egyenletből
y = (x - 1)/2
y = -0,7/2
y = - 0,35
=======
6/6 A kérdező kommentje:
Kössziii :) Végül hibátlan lett a házim és mostmár értem is!!!
2012. jan. 6. 21:06