Ezt hogyan oldjam meg? X-2y=1 2x+3+y=3,25 Ugy kell h az ismeretlen megoldása mindenhova jó legyen! (? )

2012. jan. 5. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
elsőből kifejezed a x-et, és azt beírod a második egyenletbe az x helyére és megoldod
2012. jan. 5. 19:25
 2/6 A kérdező kommentje:
mi az a kifejezés?
2012. jan. 5. 19:27
 3/6 anonim válasza:
x-2y=1 ki kell fejezni az x-et.Amiből ez lesz: x=1+2y ezután a hosszabb egyenletbe be kell helyettesíteni az x helyére a 1+2y. Vagyis 2(1+2y)+3+y= 3,25. Végig kell citerázni...Utána a kapott y értéket be kell helyettesíteni a kis egyenletbe ,hogy meglegyen az x.
2012. jan. 5. 19:28
 4/6 anonim ***** válasza:

először is a másodikból vegyél el hármat, 2x+y=0,25.

aztán y-t írd fel 0,25-2x alakban. az első egyenletből pedig 2y=1-x

tehát 2(0,25-2x)=1-x

0,5-4x=1-x /+4x

0,5=1+3x /-1

-0,5=3x

ebből x=-1/6

Y-t is kiszámolhatod így, 1-2y=x és 0,25-y=2x

tehát

2(1-y)-2y=0,25-y

2-2y-2y=0,25-y

2-4y=0,25-y /+4y

2=0,25+3y /-1/4

7/4=3y

7/12=y

ez egyébként az előző egyenletből is kijön.

remélem korrekt, nincs időm ellenőrizni

2012. jan. 5. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:

x - 2y = 1

2x + 3 + y = 3,25

------------------------------

A másodikban összevonva

x - 2y = 1

2x + y = 0,25


A másodikat 2-vel megszorozva

x - 2y = 1

4x + 2y = 0,5


Összeadva az egyenleteket

5x = 1,5

így

x = 0,3

=====


Az első eredeti egyenletből

y = (x - 1)/2

y = -0,7/2

y = - 0,35

=======

2012. jan. 6. 17:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Kössziii :) Végül hibátlan lett a házim és mostmár értem is!!!
2012. jan. 6. 21:06