Hogyan tudom kiszámítani? (lent)


Hány cm az 1 m-nek az 1%, a 25%, a 98%, a 145%?

ezután azt kérdezi hogy hány dm az 1-nek a 10,40,85,140%?

ha nem is írnátok le a végeredményt, legalább azt írjátokle hogy hogyan is tudom kiszámítani.


2012. jan. 2. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:

valaminek az 1%-a : valami x 1/100

25%-a: valami x 25/100

tehát az 1 m: érdemes először átváltani cm-be = 100cm

100 cm 1%-a: 100 x 1/100 =1

25%-a : 100 x 25/100 = 25

98%-a: 100x 98/100 =98

145%-a: 100 x 145/100=145

1m= 10 dm

10dm 10%-a : 10 x 10/100 = 1

40%-a: 10 x 40/100= 4

85%-a : 10 x 85/100= 8,5

140%-a : 10 x x 140/100= 14

remélem érthetően irtam le :)

2012. jan. 2. 13:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, nagyon is érthető :)
2012. jan. 2. 13:56