Egy 72,5 cm-es átlójú téglalapnak mekkorák az oldalai? Arányuk 4:3

2011. dec. 31. 20:06
 1/1 Narcissus válasza:

Pitagorasz-tétel: a^2+b^2=c^2

c=72,5 cm

a úgy aránylik a b-hez, mint 4 a 3-hoz. Ebből következik:

a=4x

b=3x


a^2+b^2=c^2

(4x)^2+(3x)^2=5256,25

16x^2+9x^2=5256,25

25x^2=5256,25 / :25

x^2=210,25 / gyök vonás

x=14,5


a=4x>> 4*14,5=58 cm

b=3x>> 3*14,5=43,5 cm

Tehát a téglalap oldalai: a=58 cm; b=43,5 cm

2011. dec. 31. 21:08