2011. dec. 31. 20:06
1/1 Narcissus válasza:
Pitagorasz-tétel: a^2+b^2=c^2
c=72,5 cm
a úgy aránylik a b-hez, mint 4 a 3-hoz. Ebből következik:
a=4x
b=3x
a^2+b^2=c^2
(4x)^2+(3x)^2=5256,25
16x^2+9x^2=5256,25
25x^2=5256,25 / :25
x^2=210,25 / gyök vonás
x=14,5
a=4x>> 4*14,5=58 cm
b=3x>> 3*14,5=43,5 cm
Tehát a téglalap oldalai: a=58 cm; b=43,5 cm