Kémia háziban tud segíteni valaki?

Egy propán-bután gázelegy tömege 19g propántartalma 25 tömeg% 1) számítsa ki az elegy anyagmennyiségét és térfogat%os összetételét 2) mekkora térfogatú a standardállapotú szén-dioxid gáz, illetve mekkora tömegű víz keletkezik a gázelegy tökéletes égésekor? ,, levezetve légysziii

2011. dec. 14. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

m(gázelegy)=19g

propán tartalma 25m/m% ami azt jelenti h:

100g-ban van 25 g C3H8

19g-ban x g C3H8

x=19/100x25=4,75g propán tartalommal

n(elegy)=n(propán)+n(bután)

n(propán)= m/M=4,75/44=0,108mol

n(bután)=m/M=(19g-4,75g)/58=0,245mol

n(elegy)=0,353mol


V/V% összetétele:

V=n/Vm Vm=24,5dm3/mol

V(propán)=0.004dm3

V(bután)=0.01dm3

V(elegy)=0,014

V/V%: V(propán)/V(elegy)x100=28,571

V/V% butánra nézve= 71,428

azért számolgasd át, nem biztos h 100%ra így van

2011. dec. 14. 20:55
 2/2 A kérdező kommentje:
kösziii :)
2011. dec. 19. 14:41