Egy propán-bután gázelegy tömege 19g propántartalma 25 tömeg% 1) számítsa ki az elegy anyagmennyiségét és térfogat%os összetételét 2) mekkora térfogatú a standardállapotú szén-dioxid gáz, illetve mekkora tömegű víz keletkezik a gázelegy tökéletes égésekor? ,, levezetve légysziii2011. dec. 14. 19:16
1/2 anonim válasza:
m(gázelegy)=19g
propán tartalma 25m/m% ami azt jelenti h:
100g-ban van 25 g C3H8
19g-ban x g C3H8
x=19/100x25=4,75g propán tartalommal
n(elegy)=n(propán)+n(bután)
n(propán)= m/M=4,75/44=0,108mol
n(bután)=m/M=(19g-4,75g)/58=0,245mol
n(elegy)=0,353mol
V/V% összetétele:
V=n/Vm Vm=24,5dm3/mol
V(propán)=0.004dm3
V(bután)=0.01dm3
V(elegy)=0,014
V/V%: V(propán)/V(elegy)x100=28,571
V/V% butánra nézve= 71,428
azért számolgasd át, nem biztos h 100%ra így van
2/2 A kérdező kommentje:
kösziii :)
2011. dec. 19. 14:41