Hány gramm cukrot oldjunk fel 1 dm3 vízben, hogy 60 Celsius fokon telített oldatott kapjunk? A cukor oldhatósága 320 g/dm3 az oldat sűrűsége 1,205 g/cm3?2010. jan. 28. 20:17
1/1 anonim válasza:
60°C-on tel oldat:
1 dm3-ben 320 g cukor van feloldva
az oldat tömege: m= ró*V =1205 g
m víz = m oldat-m cukor = 1205-320 =885 g
Ha 885 cm3 vízben 320 g cukrot kell feloldani,
akkor 1000 cm3-ben: 1000*320/885 =361,58 g
Egyébként a feladat hibás, mivel az oldhatóságot nem tömegkoncentrációban adjuk meg:)