Hogyan állapíthatom meg, h egy sorozat számtani vagy mértani?

Miből tudom meg h melyiket kell használnom egy feladatnál? előre is köszi:)
2011. dec. 13. 16:02
 1/2 Mátyás3 ***** válasza:

ha a kettő közül biztos az egyik akkor nézd meg hogy 3 egymást követő elem esetén a különbség vagy a hányados állandó e.

pl 3 7 11 15 itt 15-11= 4 11-7= 4 7-3=4 stb

vagy mértaninál 8 4 2 1 ... 1/2 =1/2; 2/4=1/2 ; 4/8=1/2 stb

2011. dec. 13. 19:59
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi <3
2011. dec. 13. 20:36