Matematika hf? Help? {többilent}


x= 11 1 2

__ : (_ + _ )

7 2 7


a számolás menete is kéne aki tudja : {_}ezek a jelek a törketek jelzik a többi szerintem érthető



Egy paralelogramma két belső szögének aránya 1 : 2. Hány fokosak a paralelogramma belső

szögei?

_____________

/ /

/ /

/ /

/ /

/α__________β/


α =

β =


2011. dec. 12. 17:33
 1/2 A kérdező kommentje:

a rombuszt nem másolta be de amit próbáltam csin azt is eltolta :/

ezt mert átkelett írni vmiért nem engedte :S


Hogy számolom ki?


Mama pogácsát sütött, és egy üzenő levélben kérte gyermekeit, hogy igazságosan osztozzanak

rajta. Anna elsőként ért haza, megette a pogácsák harmadát, majd szakkörre ment. Béla

másodikként hazaérve megette a tálcán lévő pogácsák harmadát, és edzésre sietett. Ezután

érkezett Cecil, aki szintén csak a tálcán lévő pogácsák egyharmadát fogyasztotta el, így 8

darabot hagyott.

a) Hány pogácsát evett meg Cecil? ......................................

b) Hány pogácsát evett meg Béla? ......................................

c) Hány pogácsát sütött a mama? ......................................

d) Az összes pogácsának hányad részét ette meg Béla? ......................................

2011. dec. 12. 17:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első feladatot ha jól értem, akkor: [link]

I. a zárójelben lévő kifejezést kell elvégezni először, összeadásnál közös nevezőre kell hozni.

II. törtet törttel úgy osztunk, hogy a reciprokával szorozzuk

III. egyszerűsítés


A másodikhoz azt kell tudni, hogy a paralelogramma egy alapon fekvő szögeinek összege 180°.

Tehát α + β = 180°.

Ezen kívül tudjuk még, hogy α/β = 1/2, azaz β = 2α, ezt visszaírhatjuk az első egyenletbe.

α + 2α = 180°.

3α = 180°.

α = 60˙. Innen, mivel β = 2α, ezért β = 120°.

2011. dec. 12. 17:43