Ki lehet egyáltalán ennyi adatból?2011. dec. 11. 13:21
1/12 anonim válasza:
Nem. Térfogat vagy felszín kellene még mellé.
2/12 A kérdező kommentje:
még annyit tudunk hogy ebből egy 10cm alapélű négyzetes oszlopot szeretnénk, és hogy ez lehetséges-e, de nem tudok min elindulni...
2011. dec. 11. 13:31
3/12 anonim válasza:
ha az átmérőn kívül meg van még adva valami, csak akkor tudod kiszámolni. így akármekkora lehet.. viszont egy felszínből vagy egy térfogatból már ki lehet szedni
4/12 anonim válasza:
Na most henger(Kör alapú) vagy hasáb(négyzet alapú) a tested??? Jó lenne eldönteni.
6/12 A kérdező kommentje:
"egy rönkfa átmérője 12cm. Lehet-e belőle 10cm alapélű négyzetes oszlop alakú gerendát készíteni?"
Tehát ennek a feladatnak semmi értelme?
2011. dec. 11. 13:37
7/12 anonim válasza:
Dehogynem... egész egyszerűen annyi a feladat, hogy egy 12cm sugarú körbe bele tudsz-e írni egy 10cm oldalú négyzetet?
8/12 anonim válasza:
Pitagorasz tétel: a2+b2 = C2
Azaz: a négyzet átlója = 10x10+ 10+0 = C2
200 gyöke = 14.17.
azaz NEM LEHET ezt 12cm hengerből kifaragni.
9/12 anonim válasza:
10+10 meg 10+10= C2 javítás,lemaradt az 1 -es szám
10/12 anonim válasza:
ÁÁÁÁÁÁrggggg rossznapom van
10x10 Meg 10x10 = C2
Bocsesz