Ki lehet egyáltalán ennyi adatból?
2011. dec. 11. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. Térfogat vagy felszín kellene még mellé.
2011. dec. 11. 13:26
 2/12 A kérdező kommentje:
még annyit tudunk hogy ebből egy 10cm alapélű négyzetes oszlopot szeretnénk, és hogy ez lehetséges-e, de nem tudok min elindulni...
2011. dec. 11. 13:31
 3/12 anonim ***** válasza:
ha az átmérőn kívül meg van még adva valami, csak akkor tudod kiszámolni. így akármekkora lehet.. viszont egy felszínből vagy egy térfogatból már ki lehet szedni
2011. dec. 11. 13:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Na most henger(Kör alapú) vagy hasáb(négyzet alapú) a tested??? Jó lenne eldönteni.
2011. dec. 11. 13:36
 5/12 anonim ***** válasza:
pontosan hogy szól a feladat?
2011. dec. 11. 13:36
 6/12 A kérdező kommentje:

"egy rönkfa átmérője 12cm. Lehet-e belőle 10cm alapélű négyzetes oszlop alakú gerendát készíteni?"


Tehát ennek a feladatnak semmi értelme?

2011. dec. 11. 13:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogynem... egész egyszerűen annyi a feladat, hogy egy 12cm sugarú körbe bele tudsz-e írni egy 10cm oldalú négyzetet?
2011. dec. 11. 13:40
 8/12 anonim ***** válasza:

Pitagorasz tétel: a2+b2 = C2

Azaz: a négyzet átlója = 10x10+ 10+0 = C2

200 gyöke = 14.17.

azaz NEM LEHET ezt 12cm hengerből kifaragni.

2011. dec. 11. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:
10+10 meg 10+10= C2 javítás,lemaradt az 1 -es szám
2011. dec. 11. 13:43
 10/12 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁÁrggggg rossznapom van

10x10 Meg 10x10 = C2

Bocsesz

2011. dec. 11. 13:44
1 2