Mennyivel több lehetősége van Katinak, mint Józsinak?


Egy ládában 4fajta alma van Kati hányféle sorrendben rakhatja az almákat egy hosszú tálcán?

Józsi hányféle sorrendben rakhatja körbe egy kerek tálon?

Mennyivel több lehetősége van Katinak,mint Józsinak?


2011. dec. 7. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
24 és 6.
2011. dec. 7. 14:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Kati: 4! azaz 4*3*2*1=24

tehát 24 féleképpen

Józsi: mivel 4 olyan eset van, ami nem különbözik, mert csak eltolódnak, de a sorrend maradna, ezért:

(4*3*2*1)/4=3!=3*2*1=6 tehát csak 6 féleképpen.

Ha még nem ismered: 4! jelölést, egyszerűen hagy d el, csak a szorzásokat írd le!

2011. dec. 7. 15:33
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. dec. 17. 09:51