(másodfokúra visszavezető)
10^x - 10^-x = 8/3 (az x mindenütt felső indexben szerepel)
2011. dec. 6. 13:39
1/2 BKRS válasza:
Jelold a=10^x
a - 1/a = 8/3
a^2 - 1 = (8/3)a
3a^2 -8a -3 = 0
(3a + 1)(a -3) = 0
a= -1/3
vagy a=3
10^x =-1/3 nem jo megoldas, mert 10 hatvanyai pozitivak
Tehat
10^x = 3
x = lg(3) = 0.477121255
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. dec. 8. 11:29