Kérlek, részletezd!
7^(x+1)-6*7^(x)-5*7^(x-1)=14
2009. okt. 27. 12:05
1/4 anonim válasza:
nekem elég macerás ez a jelölési mód, de remélem, hogy nem rontom el
tehát:
7*7^x-6*7^x-(5/7)*7^x = 14
Kiemelek:
(7-6-(5/7))*7^x = 14
(2/7)*7^x = 14 osztok 2/7-del, vagyis szorzok 7/2-del
7^x = 7^2
(az exp. fv. szigorú monotonitása miatt: )
x = 2
2/4 anonim válasza:
7^(x+1)-6*7^(x)-5*7^(x-1)=14
Ha nem számoiltam el, akkor x = 2, ugyanis:
7^(x+1)-6*7^(x)-5*7^(x-1)=14
7*7^x - 6*7^x - (5/7)*7^x = 14
(7 - 6 - 5/7) * 7^x = 2*7
2/7 *7^x = 2*7
7^x = 7^2
x=2
Ell.:
7^(2+1) - 6*7^2 - 5*7^(2-1) = 7^3 - 6*7^2 - 5*7^1 = (7^2 - 6*7 - 5)*7 = (49 - 42 - 5)*7 = 2*7 = 14
14 = 14
3/4 A kérdező kommentje:
Juuuujjj! KÖSZÖNÖM!!! NAGYON SOKAT SEGÍTETTETEK:)
2009. okt. 27. 12:40