2008. dec. 15. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem exponenciális. Írd le még egyszer, így jelöld a hatványt: x^2
2008. dec. 15. 20:27
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
igen... ez így elég érdekes:D írd le rendesen és akkor megoldjuk a házidat ha te már lusta vagy:D
2008. dec. 15. 20:48
 3/5 A kérdező kommentje:

hát nem így írtam le, hanem külön sorba, na mind1.Nem a házim, csak egyáltalán nem értem és 4 egyszerű feladatot vettünk, és ma dogát irat a tanár:@

Zárójelben vannak a kitevők

2˘(x+1)+8=2˘(x+2)

2008. dec. 16. 07:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2^(x+1)+8=2^(x+2)


2*(2^x)+8=2^(x+2)

2*(2^x)+8=(2^2)*(2^x)

2*(2^x)+8=4*(2^x)

(2^x)+4=2*(2^x)

4=(2^x)

(2^2)=(2^x)

2=x


Próbáltam minél részletesebben írni, de szólj ha még részletezzük, nem nehéz feladat, szerintem sokan tudunk segíteni.

2008. dec. 16. 20:50
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, így már értem
2008. dec. 17. 06:10