2008. dec. 15. 20:00
1/5 anonim válasza:
Ez így nem exponenciális. Írd le még egyszer, így jelöld a hatványt: x^2
2/5 anonim válasza:
igen... ez így elég érdekes:D írd le rendesen és akkor megoldjuk a házidat ha te már lusta vagy:D
3/5 A kérdező kommentje:
hát nem így írtam le, hanem külön sorba, na mind1.Nem a házim, csak egyáltalán nem értem és 4 egyszerű feladatot vettünk, és ma dogát irat a tanár:@
Zárójelben vannak a kitevők
2˘(x+1)+8=2˘(x+2)
2008. dec. 16. 07:28
4/5 anonim válasza:
2^(x+1)+8=2^(x+2)
2*(2^x)+8=2^(x+2)
2*(2^x)+8=(2^2)*(2^x)
2*(2^x)+8=4*(2^x)
(2^x)+4=2*(2^x)
4=(2^x)
(2^2)=(2^x)
2=x
Próbáltam minél részletesebben írni, de szólj ha még részletezzük, nem nehéz feladat, szerintem sokan tudunk segíteni.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, így már értem
2008. dec. 17. 06:10