Hogy kell megoldani a következő exponenciális egyenletet?

[link]
2010. nov. 1. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Subsztitúcióval (behelyettesítéssel). Legyen t=4^x, t-re kapsz egy pofonegyszerű lineáris egyenletet.
2010. nov. 1. 13:11
 2/4 A kérdező kommentje:
le tudnád vezetni? így nem igazán értem
2010. nov. 1. 17:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Először használod a hatványozás azonosságait.

a^(n+m)=a^n*a^m

a^(n-m)=a^n/a^m


Vagyis 4^(x-2)=4^x/4^2, satöbbi.

Utána pedig ha a 4^x helyére új ismeretlent vezetsz be, akkor egy egyszerű elsőfokú egyenletet kapsz.

2010. nov. 2. 09:09
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. nov. 2. 17:59