Egy húrtrpéz alapja 18 és 10 cm husszúak magassága 3 cm hogyan számíthatnám ki a területét és a kerületét?

2011. dec. 4. 18:43
 1/1 anonim ***** válasza:

(a+c)*m :2 a területe


(18+10)*3 :2=42


kerületét Pithagorasszal


(18-10):2=4


tehát az hosszabik befogó 4cm

a rövidebbik 3 cm

az átfogó 5 cm (pithagoraszi számhármas:3,4,5)


K=18+10+2*5=38

2011. dec. 4. 19:00