Adottak f:R-R, f (x) =x (a négyzeten) -3x+2 fuggvény. Szamitsd ki f (0) xf (1) x. xf (2008) Hogy kell ezt a feladatot megoldani? :D

2011. dec. 3. 12:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Mármint f(0) * f(1) * f(2008) értéke kell?

f(0) azt jelenti, hogy a függvény "parancsában" minden x-et 0-ra cserélsz... f(1) és f(2008) esetén ugyanez.

Tehát amit ki kell számolnod:

(0² – 3∙0 + 2) ∙ (1² – 3∙1 + 2) ∙ (2008² – 3∙2008 + 2) =

2 * 0 * 4026042 = 0, mert bármit szorzol 0-val, az 0 lesz, és f(1) véletlenül pont 0. :)

2011. dec. 3. 12:57