Hogy kell megcsinálni ezt a kör és téglalapos feladatot? (kerület, terület, oldal számítás)

Egy 5 cm sugarú körbe 3 cm oldalú téglalapot rajzoltunk, Számítsd ki a téglalap ismeretlen oldalát, kerületét és területét, a kör és téglalap területének különbségét!
2011. nov. 29. 18:03
 1/2 BKRS ***** válasza:

az ismeretlen oldal mondjuk x.


Rajzolj abrat.

A teglalap atloja a kor atmeroje lesz Thalesz tetele szerint, mert az ismeretlen oldal, es az ismert a befogoi a derekszogu haromszognek aminek az atfogoja az atlo.


Tehat

(5*2)^2 =3^2 + x^2

100 = 9 + x^2

x^2 = 91

x = √91

kerulet: 2*3+2*√91 = 6+2*√91

terulet: 3*√91

kor terulete: 25*Pi

a ket terulet kulonbsege: 25Pi - 3√91

2011. nov. 29. 18:12
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. nov. 29. 18:26