(1-cosx+isinx)/(1+cosx-isinx)
Ha jól emlékszem volt egy képlet a 1+cosx -re, valami 2sin-os, és akkor tovább menne, azthiszem.
2011. nov. 28. 17:37
1/2 BKRS válasza:
(1-A)*(1+A) = 1 - A^2 azonossagot lehet hasznalnai,
vagy szet kell bontani a zarojeleket.
(1-cosx+isinx)/(1+cosx-isinx) = ( 1 - [cos(x)-i*sin(x)])*(1+ [cos(x) -i*sin(x)]) =
=1- (cos(x) + i*sin(x) )^2 =
=1 - (e^(ix))^2 =
= 1 - e^(i*2x) = 1 - (cos(2x)+ i*sin(2x)) =
=1 - cos(2x) - i*sin(2x)
2/2 BKRS válasza:
Elojelhiba...
(1-A)*(1+A) = 1 - A^2 azonossagot lehet hasznalnai,
vagy szet kell bontani a zarojeleket.
(1-cosx+isinx)/(1+cosx-isinx) = ( 1 - [cos(x)-i*sin(x)])*(1+ [cos(x) -i*sin(x)]) =
=1- (cos(x) - i*sin(x) )^2 =
1- (cos(-x) + i*sin(-x) )^2
=1 - (e^(-ix))^2 =
= 1 - e^(-i*2x) = 1 - (cos(-2x)+ i*sin(-2x)) =
=1 - cos(2x) + i*sin(2x)