Ezt a feladatot hogy kell megoldani?


Ha van(biztoshogyvan) olyan Einstein aki ezeket megbírja oldani akkor legyenszíves oldja meg nekem

1, feladat

Egy mértani sorozat egymás utáni két eleme: a4=5;a5=20

Add meg a sorozat 3. és 6. elemét.

2, feladat

y=-2x+3

x|-2|0 |1,2| | |

y| | | |-3|0 |1 <<-- táblázat lenne:)


2009. máj. 12. 19:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Az 1. feladatnál a q=a5/a4=4.

a3=a4/q=5/4=1,25

a6=a5*q=80


A másodiknál nem tiszta sem a táblázat, sem a feladat.

2009. máj. 12. 20:26
 2/2 anonim ***** válasza:

A 2. feladat szerintem az lenne, hogy a megadott kifejezésbe (y = -2x + 3) behelyettesíted a táblázatban megadott értékeket.


Tehát ha x= -2, akkor a kifejezés y = -2 * (-2) + 3, amely jobb oldalát kiszámolva y= 7 jön ki, azaz a -2 alá 7-et kell beírni.


Ha az y=-3-at veszem, akkor a kifejezés így néz ki:

-3 = -2x + 3, ezt pedig x-re kell megoldani, amiből x=3 jön ki.... és így tovább, minden megadott értékre végig kell csinálni, majd kitölteni a táblázatot.

2009. máj. 13. 11:37