-3x^2+16x-5=0 Segitene valaki a levezetésben?

2011. nov. 23. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
megoldóképletet használd!
2011. nov. 23. 13:56
 2/5 anonim ***** válasza:

25x-5=0 /+5

25x=5 /:25

x=0,2

2011. nov. 23. 14:11
 3/5 anonim ***** válasza:

x 1,2-alsóindexben = -b 3- gyökalatt b^2-4*a*c/2*a


Nekem ez alapján x1= 2/6 = 1/3 és x2= -5

2011. nov. 23. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam a képletet: a -b után +- van és nem 3-, valamint a "/" jel az osztást akarja jelenteni.
2011. nov. 23. 15:25
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget!
2011. nov. 23. 19:01