Matek SOS, segítene valaki? (2 rövid kérdés)


1.: Egy háromszög belső szögeinek aránya 2:5:11. Hány fokos a legkisebb szög?


2.: Egy számtani sorozat első eleme 8, differenciája -kétharmad. Mekkora a sorozat negyedik eleme?


Mindkét kérdésre kellene egy rövid kis levezetés, nem elég egy szám.

Nagyon nagyon szépen köszönöm annak aki segít benne, sajnos én még ezt nem értem :((


2011. nov. 22. 17:00
 1/7 BKRS ***** válasza:

A legkisebb szog mondjuk 2α, a haromszog szogeinek az osszege 180 fok.

2α + 5α + 11α = 180

18α = 180

2α = 20

vagyis a legkisebb szog 20 fokos.

2011. nov. 22. 17:06
 2/7 anonim válasza:

1.a legkisebb szög 20 fok(50 és 110 a másik kettő)

2x+5x+11x=180fok(a háromszög belső szögeinek összege)

18x=180fok

x=10fok

2011. nov. 22. 17:06
 3/7 BKRS ***** válasza:

2)

4. elem = 1. elem + 3-szor a differencia.

a4 = 8 + 3*2/3 = 8 + 2 = 10.

2011. nov. 22. 17:07
 4/7 mattan ***** válasza:

Egy háromszög belső szögeinek aránya 2:5:11. Hány fokos a legkisebb szög?

Az hogy 2:5:11 az azt jelenti hogy az egészet elosztjuk 2+5+11= 18 egyenlő részre és azokból veszünk 2, 5 és 11 rész fokos szögeket....

A háromszög belső szögeinek összege 180 fok, ezért ez a 18 rész egyenlő 180 fokkal.


18 x = 180 /:18

x = 10


Tehát egy rész 10 fokos.


Mivel a legkevesebb a 2 rész ezért a legkisebb szöge 2*10 fokos azaz 20 fok.


Kell a másik is? :)

2011. nov. 22. 17:41
 5/7 mattan ***** válasza:

Egy számtani sorozat első eleme 8, differenciája -kétharmad. Mekkora a sorozat negyedik eleme?


A számtani sorozat azt jelenti, hogy a következőt mindig úgy kapom meg, hogy az előzőhöz hozzáadom ugyanazt a számot.

pl. 2 5 8..... ez egy számtani sorozat, mindig a 3at adom hozzá...azaz differenciája 3.


Mivel ez a sorozat a 8al kezdődik ezért : a1 = 8

és differenciája -2/3 ezért d = -2/3 (olyan sorozat ami 2/3-dal csökken)


a negyediket úgy kapom meg hogy háromszor hozzáadom a differenciát.


Azaz: a4 = a1 + 3* d (an= a1+(n-1)d


a4 = 8+ 3 * -2/3

a4 = 8+(-2)

a4=6

2011. nov. 22. 17:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. nov. 22. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:

„Egy számtani sorozat első eleme 8, differenciája -kétharmad.“


Ha a „kötőjel“ kétharmad alatt a mínusz kétharmadot értetted, akkor nem ártott volna inkább így szóval kiírni, mert amint látod, eléggé félreérthető volt.

2011. nov. 22. 19:34