Téglatestet építünk 126 darab egybevágó 1 cm élhosszúságú kockából. Hány centiméter magas a téglatest, ha az asztalon lévő lapjának kerülete 22 cm?
A 7
B 8
C 9
D 10
E 11
2011. nov. 21. 15:36
1/1 anonim válasza:
V = 126 cm³ = a*b*c
22 = 2*(a + b), ebből: a = (22-2*b)/2 = 11-b
c = ?
c = 126/(a*b) = 126/[(11-b)*b] = 2*3*3*7/[(11-b)*b]
ebből: b = 2, mert a többi szám esetében nem jönnek ki a nevezőben olyan számok, amikkel a számláló osztva egész számot adna
c = 2*3*3*7/[(11-2)*2] = 2*3*3*7/[9*2] = 7 cm