◘•..Csilla..• kérdése:

Vanaki segítene megoldani? :D


Téglatestet építünk 126 darab egybevágó 1 cm élhosszúságú kockából. Hány centiméter magas a téglatest, ha az asztalon lévő lapjának kerülete 22 cm?



A 7

B 8

C 9

D 10

E 11


2011. nov. 21. 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:

V = 126 cm³ = a*b*c


22 = 2*(a + b), ebből: a = (22-2*b)/2 = 11-b


c = ?


c = 126/(a*b) = 126/[(11-b)*b] = 2*3*3*7/[(11-b)*b]


ebből: b = 2, mert a többi szám esetében nem jönnek ki a nevezőben olyan számok, amikkel a számláló osztva egész számot adna


c = 2*3*3*7/[(11-2)*2] = 2*3*3*7/[9*2] = 7 cm

2011. nov. 21. 17:29