Sqrt(x)=sqrt(x+16)-2

Előre is nagyon köszönöm!


2011. nov. 20. 19:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Most komoly, hogy 10? o.O
2011. nov. 20. 19:27
 2/3 anonim ***** válasza:

emeld négyzetre a két oldalt, ekkor:

x = x+16 -4sqrt(x+16)+4

ekkor x-et levonsz,16-ot meg 4-es összeadod, a középsőtagot átviszed a bal oldalra, azaz:

4sqrt(x+16) = 20

sqrt(x+16) = 5

x+16 = 25

x = 9

2011. nov. 20. 19:27
 3/3 A kérdező kommentje:
*-* Nagyon szépen köszönöm! :))
2011. nov. 20. 19:49