Ezt hogyan oldjam meg? (MATEK)


Trigenometrikus függvények =(

gx=2xSinX


Hogyan ábrázoljam? Melyik koordinátán kell eltolni? Mi az értékkészlete és a szélső értéke?


Előre is nagyon köszönöm a választ :)


2011. nov. 8. 19:50
 1/6 BKRS ***** válasza:
100%

Amikor x=Pi/2 + 2kPi valamilyen k-ra, vagyis Pi/2 + 2Pi-nek tobbszorose, akkor a sin(x)=1

theat 2x*sin(x)=2x


Amikor x= 3Pi/2 +2kPi, akkor a sin(x) = -1

vagyis 2x*x9n(x) = -x


Amikor x = k*Pi, akkor sin(x) = 0,

vagyis 2x * sin(x) = 0


Vedd fel az y=x egyenest

vedd fel az y=-x egyenest

Az f(x) fuggveny a ketto kozt megy fel-le.


[link]

2011. nov. 8. 20:00
 2/6 BKRS ***** válasza:

Bocs,

nyilvan nem y=x es y=-x-et kell felvenni,

hanem az y=2x es y=-2x egyenest.

Ugy ahogy az abran van amit belinkeltem.

2011. nov. 8. 20:02
 3/6 BKRS ***** válasza:

Es itt is lemaradt egy 2-es szorzo, abbol amit irtam.


Amikor x= 3Pi/2 +2kPi, akkor a sin(x) = -1

vagyis 2x*x9n(x) = -2x


Lassan kene hibajegyzeket irnom a megjegyzeseimhez.

2011. nov. 8. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt - a feladatban - nincs semmi eltolva, ez annál egyszerűbb:

[link]

2011. nov. 8. 20:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket! Most már bátorkodom azt mondani, hogy valahol értem is :) Még szerencse, hogy nem mindenki ilyen béna matekból, mint én :D
2011. nov. 8. 20:59
 6/6 BKRS ***** válasza:

Az utolso kommentjevel ovatosan,

o a 2sin(x) fuggvenyt abrazolta, nem a 2x*sin(x)-et.

2011. nov. 8. 21:05