Hogy oldjam meg az alábbi feladatot (matek)?

A téglalap alakú kert méretei 27m és 30m. A kert területét Péter és Kati 4:5 arányban osztották el. Hány négyzetméter volt a kert Katira eső része?
2011. febr. 28. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

T=a*b = 810

4:5 = 9 rész összesen

810/9 = 90

90*5 450 nm a Katika része.


megkérdezhetem hányadikos feladat ez ?

2011. febr. 28. 20:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Kiszámolod a kert területét (a*b=27*30=810 négyzetméter), majd elosztod 9 részre (4+5). 810/9=90


Katié ebből 5, tehát Kati területe 90*5=450 négyzetméter

Petié 4*90=360 négyzetméter


Ellenőrzés: 450+360=810


Szívesen, hogy megoldottam a házidat :)

2011. febr. 28. 20:28
 3/5 anonim ***** válasza:

27×30=810

4+5=9

810/9=90

90×4=360, 90×5=450

tehát kati része 450 nm, péteré 360.

2011. febr. 28. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
kérdező,hányadias vagy ? :)))
2011. febr. 28. 20:43
 5/5 anonim ***** válasza:
És hol marad a köszönöm???????????
2011. márc. 1. 08:17