A téglalap alakú kert méretei 27m és 30m. A kert területét Péter és Kati 4:5 arányban osztották el. Hány négyzetméter volt a kert Katira eső része?2011. febr. 28. 20:19
1/5 anonim válasza:
T=a*b = 810
4:5 = 9 rész összesen
810/9 = 90
90*5 450 nm a Katika része.
megkérdezhetem hányadikos feladat ez ?
2/5 anonim válasza:
Kiszámolod a kert területét (a*b=27*30=810 négyzetméter), majd elosztod 9 részre (4+5). 810/9=90
Katié ebből 5, tehát Kati területe 90*5=450 négyzetméter
Petié 4*90=360 négyzetméter
Ellenőrzés: 450+360=810
Szívesen, hogy megoldottam a házidat :)
3/5 anonim válasza:
27×30=810
4+5=9
810/9=90
90×4=360, 90×5=450
tehát kati része 450 nm, péteré 360.
5/5 anonim válasza:
És hol marad a köszönöm???????????