Hogy kell százalékot számolni ennél?


Egy játék 1400 ft-ba kerül.

Hány százalékos a kedvezmény, ha csak 1250 ft-ot kell érte fizetnem?


2011. nov. 20. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

100 % …….. 1400.- Ft

x % …….. 1250.- Ft


x = 1250*100/1400 = 88,57 %


100 % – 88,57 % = 11,43 %

2011. nov. 20. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi az eredeti ár 1 százaléka? -> 14

Mennyivel árazták le? -> 150

A kedvezmény százalékban: 150/14

2011. nov. 20. 18:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Helyesen:


x = 1250*100/1400 = 89,29 %


100 % – 89,29 % = 10,71 %


Egyszerűsítve: (1400 – 1250)*100/1400 = 10,71 %

2011. nov. 20. 18:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100-1250/14=10,7142...%
2011. nov. 20. 19:06