Egy játék 1400 ft-ba kerül.
Hány százalékos a kedvezmény, ha csak 1250 ft-ot kell érte fizetnem?
2011. nov. 20. 18:46
1/4 anonim válasza:
100 % …….. 1400.- Ft
x % …….. 1250.- Ft
x = 1250*100/1400 = 88,57 %
100 % – 88,57 % = 11,43 %
2/4 anonim válasza:
Mennyi az eredeti ár 1 százaléka? -> 14
Mennyivel árazták le? -> 150
A kedvezmény százalékban: 150/14
3/4 anonim válasza:
Helyesen:
x = 1250*100/1400 = 89,29 %
100 % – 89,29 % = 10,71 %
Egyszerűsítve: (1400 – 1250)*100/1400 = 10,71 %