Tudnátok segíteni? Tört osztás

Tudnátok segíteni? Ezt kellene kiszámolni tört osztás 45a ^3 / 14x ^2 :(-18a ^2 / 49x ^4) az eredményt azt tudom 35ax ^2 / 4 csak a levezetés kellene mert nem értem
2011. nov. 15. 18:55
 1/1 BKRS ***** válasza:

(45a ^3 / 14x ^2 ):(-18a ^2 / 49x ^4) =

= (45a ^3 / 14x ^2) *( 49x ^4/-18a ^2 ) =

=(45a ^3 * 49x ^4) /(14x ^2 * (-18a ^2 )) =

=-(45*49)/(14*18) * a^3/a^2 * x^4/x^2 =

= -8,75 * a * x^2

2011. nov. 15. 21:39