Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy van az osztás? (túl rövid)

Hogy van az osztás? (túl rövid)

Figyelt kérdés

1/2/3

=1*3/2, vagy 1/2*1/3? Valahogy nem értem. Nem ugyanazok, de akkor hol a logika, hogy minek a reciprokát kell nézni?


2010. okt. 13. 19:31
 1/2 anonim ***** válasza:

az osztás nem asszociatív művelet, ez azt jelenti, hogy (a/b)/c nem egyenlő általában a/(b/c) -vel.


Tehát számít a műveletek sorrendje.

Amikor ilyen emeletes tört van (tehát többször is osztunk egymás után), akkor vagy zárójelekkel jelöljük a műveletek sorrendjét, vagy ha tört alakban írjuk, akkor a törtvonalak hosszúságával (a leghosszabb törtvonal feletti számot osztjuk a törtvonal alattival, és ennek a két számnak a kiszámolásához ugyanezt a szabályt alkalmazzuk).


Tehát ha ez törtként volt ábrázolva, akkor ha az 1 és 2 közötti törtvonal volt a hosszabb, akkor ez 1/(2/3)=3/2 et jelöli, ha a 2 és 3 közötti, akkor az (1/2)/3=1/6 ot.

2010. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmire gondoltam ahogy felvetődött ez a probléma most, de biztosra akartam menni. Köszönöm.
2010. okt. 13. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!