Valaki elmagyarázza nekem a kettes számrendszert? (összeadás, osztás stb. )

köszi
2010. nov. 22. 18:32
 1/6 anonim válasza:

pl: 11100011

+01001101

100110000 azért,mert 1+1=2 2=11 kettes számrendszerben, de nem írhatunk 2számjegyet egy helyre (ugyanúgy mint 10-es számrendszerben)ezért átvisszük. ha pedig két 1-es van egymás alatt és oda vittünk át még egy 1-est akkor 1+1+1=3 3=10

Ezt így nem tudom rendesen elmagyarázni...

A kivonás pedig úgy megy, hogy pl. -95+114

A 95-öt átváltjuk 2-es számrendszerbe és mínuszt csinálunk belőle úgy, hogy:(előtte ki kell egészíteni hogy 8 számjegyből álljon) ahol 0 van oda 1-et, ahol 1 van oda 0-t írunk, a kapott eredményhez hozzáadunk 1-et és kész.

pl. 95=1011111

01011111

10100000

+ 1

10100001= -95


szorzás:ugyanaz,mint magyarban. pl.56*3

56=111000


111000*11

+ 111000

10101000=168


ha nem érted így sem, akkor írj nekem prívátot és megpróbálom jobban elmagyarázni... egyébként ha érti az ember nagyon könnyű

2010. nov. 22. 19:02
 2/6 anonim válasza:

*95=1011111

01011111

10100000

+ 1

10100001

2010. nov. 22. 19:05
 3/6 anonim válasza:
ott az 1-esnek az utolsó helyiértéken kellene lennie, nem értem,hogy miért nem oda rakja...
2010. nov. 22. 19:06
 4/6 Kata000001 válasza:

Én úgy értettem (és jegyeztem) meg ezeket, hogy készítettem egy összeadó és egy szorzó táblát valahogy így:


+ | 0 | 1 |

0 | 0 | 1 |

1 | 1 | 10|


* | 0 | 1 |

0 | 0 | 0 |

1 | 0 | 1 |


Egyébként ugyanúgy adunk össze, mint 10-es számrendszerben. Figyelni kell a maradékokra. Csak annyi a különbség hogy 2 helyett 10-zel, 3 helyett pedig 11-el stb. számolunk. Pl.: 1+1+1=11 és így egy nagyobb összeadásnál vagy szorzásnál a maradék 1 lenne.


Példák:


101101

+ 110110

------------

1100011


11011*101

---------

11011

00000

+ 11011

------------

10000111


Remélem, azért látszik valami :-)

Ha mégsem, akkor írj, és csinálok olvashatóbb verziót.

2010. nov. 22. 19:16
 5/6 anonim válasza:
tényleg én összekevertem a 3-at a 2-vel 3-hoz írtam a 10 XD
2010. nov. 22. 19:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már nagyjából értem! :)
2010. nov. 23. 15:18