Vannak egy feladat pl.

,,Egy 00 és 200 közötti egész szám középső jegye 1-gyel nagyobb, mint az utolsó jegy. Ha a számhoz hozzáadjuk az első és utolsó számjegyének felcserélésével kapott számot, az összeg 726 lesz. Melyik az eredeti szám?"

Valaki leírná a feladat menetét, és elmagyarázná, hogy az ilyen tipusú feladatokat hogy kell megoldani?


2011. ápr. 26. 16:28
 1/3 A kérdező kommentje:
100 és 200 közötti* bocsi.
2011. ápr. 26. 16:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Eredeti szám:

Százasok: 1

Tízesek: x+1

Egyesek: x

Valódi érték: 100+10x+10+x=110+11x


Felcseréléssel kapott szám:

Százasok: x

Tízesek: x+1

Egyesek: 1

Valódi érték: 100x+10x+10+1=110x+11


110+11x+110x+11=726

121+121x=726

121x=605

x=5


Tehát az eredeti szám 165.

2011. ápr. 26. 17:04
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)
2011. ápr. 26. 17:27