Vannak egy feladat pl.
,,Egy 00 és 200 közötti egész szám középső jegye 1-gyel nagyobb, mint az utolsó jegy. Ha a számhoz hozzáadjuk az első és utolsó számjegyének felcserélésével kapott számot, az összeg 726 lesz. Melyik az eredeti szám?"
Valaki leírná a feladat menetét, és elmagyarázná, hogy az ilyen tipusú feladatokat hogy kell megoldani?
2011. ápr. 26. 16:28
1/3 A kérdező kommentje:
100 és 200 közötti* bocsi.
2011. ápr. 26. 16:29
2/3 anonim válasza:
Eredeti szám:
Százasok: 1
Tízesek: x+1
Egyesek: x
Valódi érték: 100+10x+10+x=110+11x
Felcseréléssel kapott szám:
Százasok: x
Tízesek: x+1
Egyesek: 1
Valódi érték: 100x+10x+10+1=110x+11
110+11x+110x+11=726
121+121x=726
121x=605
x=5
Tehát az eredeti szám 165.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm.:)
2011. ápr. 26. 17:27