Algebrai törtek összevonása?

Valaki segítsen magyarázza el nekem ,hogy a 3x-2/5 + 2x+3/3 azt vágom hogy közös nevező a 15. De felül miért lett 19x+9. Mert ez a végeredmény : 19x+9/15
2011. nov. 14. 17:56
 1/2 anonim válasza:
3x-2/5=3*3x-3*2/3*5 tehát ha a nevező a 3szorosára nőtt(3*5=15) akkor a számlálóban is minden tag a 3szorosára nő 2x+3/3=5*2x+5*3/5*3=10x+15/15 itt is tehát a nevező 5szörösére nőtt akkor a számláló is annyi szorosára nő. Tehát mindig ahányszorosára nő a nevező annyi szorosára nő a számláló is. tehát ugye 3x-2/5+2x+3/3=9x-6+10x+15/15=19x+9/15
2011. nov. 14. 18:15
 2/2 A kérdező kommentje:
kööööszi :D
2011. nov. 14. 18:41