Mekkora a középponti szöge annak a körcikknek, amelynek területe T, sugara pedig r? T=6.75 négyzetcentiméter, r=3cm


2011. nov. 14. 16:50
 1/1 BKRS ***** válasza:

Jelolje a kozepponti szog radianban ert erteket S.

Ekkor a korcikk terulete:

T=0,5*S*R^2 lesz, vagyis

6,75 = 0,5*S*9

S=6,75*2/9 = 1,5 radian

ami fokban merve: 85,94

2011. nov. 14. 17:04