Térgeometriai feladat-ot nem értem?


Egy négyzetes gúla alapéle 15 cm, az oldalélek egyenlő hosszúak.A szomszédos oldallapok 120 fokos szöget zárnak be egymással. Határozza meg a gúla térfogatát.

Az oldalélt kiszámoltam, deh az kissebbre jött ki, mert ha ábrázolnánk nem érnének össze az élek


2011. nov. 13. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:

A szomszédos oldallapok 120 fokos szöget zárnak be egymással


Ez hogy?

2011. nov. 13. 13:59
 2/8 anonim ***** válasza:

már értem


sin60=(7,5*gyök(2))/x --> x=12,247448713915890490986420373529


sinß(alapél és oldalél szöge)

sinß=x/15 --> ß=54,735610317245345684622999669978


tgß=m/7,5 -->m=10,606601717798212866012665431572


V=(15*15*m)/3= 795,49512883486596495094990736787

2011. nov. 13. 14:16
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. nov. 13. 14:25
 4/8 A kérdező kommentje:
az x az az oldalél ?
2011. nov. 13. 14:31
 5/8 anonim ***** válasza:
nem, az oldallap, alapon fekvő szögének a magasságvonala
2011. nov. 13. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát akkor ez az oldallap magassága:

"tgß=m/7,5 -->m=10,606" (eddig szerintem is annyi), de akkor még kellene a testmagasság. Nem?

2011. nov. 13. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
tényleg:D igazad van
2011. nov. 13. 15:32
 8/8 anonim ***** válasza:

- Mi jár annak akinek igaza van?

- A szája.

Hogy ne csak a szám járjon:

[link]

Az induláshoz ez a színes metszetet kell látni, ebból számítható az FC szakasz, majd a BCE oldallapon a CBE szög, az oldallap magassága.

Ezután egy tengelymetszetből a testmagasság és a térfogat.

2011. nov. 13. 16:16