Egy fecskendőben argon gáz van (M=40 g/mol) 0.216 MPa nyomáson. Mekkora a térfogata mm3-ben, ha hőmérséklete 55 ºC, tömege pedig 14 μg?2011. nov. 12. 14:49
2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A hőmérsékletet Kelvinben adom meg, igaz?
2011. nov. 12. 15:15
4/5 A kérdező kommentje:
Valami nem tisztázódott bennem. Kiszámoltam a végeredményt, és mégsem fogadja el (elektronikusan kell leadni). Átnéznéd, hogy hol rontottam el?
p=0.216MPa=216 000Pa
m=14mikrogramm=0.000014g
r=8.314 J/K*mol
n=m/M=1mol
t=55°C=328.15K
V=?
p*V=n*r*t
216000Pa*V(m^3)=1mol*8.314J/k*mol*328.15K
216000*V=2728.2391
V=0.01263m^3=12630000mm^3
2011. nov. 12. 16:19
5/5 kriszti0215 válasza:
Megoldani ezzel a képlettel kell :
p*V = n*R*T
(Pa)* (m3)= (g/mol)*(J/K*mol)* K