Egy fecskendőben argon gáz van (M=40 g/mol) 0.216 MPa nyomáson. Mekkora a térfogata mm3-ben, ha hőmérséklete 55 ºC, tömege pedig 14 μg?
2011. nov. 12. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

pv=m/M*r*t


[r=8.314 J/(K*mol)]

2011. nov. 12. 15:06
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! A hőmérsékletet Kelvinben adom meg, igaz?
2011. nov. 12. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. nov. 12. 15:30
 4/5 A kérdező kommentje:

Valami nem tisztázódott bennem. Kiszámoltam a végeredményt, és mégsem fogadja el (elektronikusan kell leadni). Átnéznéd, hogy hol rontottam el?

p=0.216MPa=216 000Pa

m=14mikrogramm=0.000014g

r=8.314 J/K*mol

n=m/M=1mol

t=55°C=328.15K

V=?

p*V=n*r*t

216000Pa*V(m^3)=1mol*8.314J/k*mol*328.15K

216000*V=2728.2391

V=0.01263m^3=12630000mm^3

2011. nov. 12. 16:19
 5/5 kriszti0215 válasza:

Megoldani ezzel a képlettel kell :

p*V = n*R*T

(Pa)* (m3)= (g/mol)*(J/K*mol)* K

2014. nov. 26. 21:12