Fizika feladotok megoldásai? Nem érteem!


1. a 3 km/h sebességű folyón felfelé úszik egy hajó, a parthoz képest 4 km/h sebességgel. Mekkora a hajóhoz képest 5km/h sebességgel hátrafelé siető kapitány sebessége a vízhez képest? A:12km/h B:7km/h C 9km/h D 2km/h

2. A 4 km/h sebeségű folyón a vízhez képest 12 km/h sebeséggel úszik egy tartályhajó. A hajón lévő matróznak a folyón átívelő hídhoz viszonyított sebessége 2 km/h. Melyik állatás igaz? A:14km/h sebeséggel mozog a hajóhozképest a matróz, B:18km/h sebességgel C10km/h D:4km/h sebességel.?

3. A lefelé haladó 1.2 m/s sebességű liftben jóska önmagához képest 0.2 sebeséggel felemeli a táskáját.Mekkora a táska sebségel az épülethez képest?

4.A lift a földsziinttől a 28 m magasan lévő 10. emeletig 28/60 perc alatt ér fel megállás nélkül. Melyik sebesség nem lehet a lift sebessége? A:1m/s B:60m/s C:3.6 km/h D:2.8m/s

bármelyikre ha tudna valaki válaszolni , azt megköszönném!!!


2011. nov. 7. 19:49
 1/7 BKRS ***** válasza:
100%

1)

A folyo sebessege 3km/h lefele, a hajo 4km/h-val megy felfele a parthoz kepest,

akkor a hajonak a folyohoz kepest a sebessege 3+4=7km/h.


A kapitany hatrafele megy 5km/h sebesseggel,

tehat a folyohoz kepest 7-5=2km/h sebesseggel mozog.

D) valasz a helyes

2011. nov. 7. 21:00
 2/7 BKRS ***** válasza:
100%

2)

A hajo 12 km/h sebesseggel mozog, a folyo 4km/h sebeseggel mozog.

a matroz a hidhoz kepest 2 km/h sebesseggel mozog.

A matroznak a hajohoz kepest a sebessege mi lehet:

14 km/h, 6 km/h attol fuggoen, hogy lefele vagy felfele megy a hajo.

Ennek alapjan az A megoldas helyes ugyan, de csak akkor ha a hajo lefele uszik.

2011. nov. 7. 21:05
 3/7 BKRS ***** válasza:
100%

3)

lefele 1.2m/s sebesseggel mozog a taska, felfele meg 0.2 m/s sebesseggel,

akkor osszesen: 1.2-0.2=1m/s sebesseggel mozog lefele.

2011. nov. 7. 21:06
 4/7 BKRS ***** válasza:
100%

4)

a lift 28 masodperc alatt tesz meg 28m-t.

vagyis 1m-t 1 masodperc alatt, egy perc alatt 60m-t, egy ora alatt pedig 3600m=3,6km-t.

Namost ha a B valasz az 60m/perc akkor a helyes valasz a kerdesre:

D.

2011. nov. 7. 21:09
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm ! és ezekre tudnád a választ?:


5, egy 4 km/h sebességű folyóra merőlegesen úszik egy csónak 3km/h sebeséggel.mekkora a csónak parthoz viszonyított sebessége, A:7km/h B:1km/h C:5km/h D:12km/h

szerintem a c válasz a jó



6, Egy téglalap alakú háztömb egyik sarkáról elindulva, azt körüljárva 80m, 150 m és 80 m utat tettünk meg az egyes házoldalak mentén, míg a szomszédos sarkokig értünk. Mekkora az elmozdulásuk?

A:150m B:80m C:310m D:460m

2011. nov. 7. 21:30
 6/7 BKRS ***** válasza:

5, egy 4 km/h sebességű folyóra merőlegesen úszik egy csónak 3km/h sebeséggel.mekkora a csónak parthoz viszonyított sebessége, A:7km/h B:1km/h C:5km/h D:12km/h

szerintem a c válasz a jó


Pitagorasz tetellel 5km/h lesz, C a jo valasz.



6, Egy téglalap alakú háztömb egyik sarkáról elindulva, azt körüljárva 80m, 150 m és 80 m utat tettünk meg az egyes házoldalak mentén, míg a szomszédos sarkokig értünk. Mekkora az elmozdulásuk?

A:150m B:80m C:310m D:460m


150m, rajzold le. Mondjuk Keletre 80 m. Eszakra 150, aztan nyugatra 80m. Siman azt is tehettuk volna, hogy eszakra megyunk 150m-t, ugyanott lennenk.

A helyes valasz tehat: A)

2011. nov. 7. 22:02
 7/7 A kérdező kommentje:
mégegyszer kösziii!!!!!!!!!!!
2011. nov. 7. 22:08