A deriválási feladatok megoldásai jók?


1. feladat:

2x - 1

f(x)=------- f'(x)=?

x^2- 1

MEGOLDÁSOM:

(2(x^2-1)) -((2x-1)2x) mert (2x-1)'=2

f'(x)=------------------------ (x^2-1)'=2x

x^4+2x^2-1

azaz:

-2x^+2x-2

f'(x)= -------------- --> alakítható tovább??

x^4+2x^2-1


2. feladat:


f(x)=ln(x-x^2)

MEGOLDÁSOM:

1

f'(x)= -------

x - x^2


3. feladat

Írjuk fel az f(x)=(gyök x)+x^2 függvény a=1-beli érintőjét!


MEGOLDÁSOM:


f'(x)= 1/2x^(-1/2)+2x --> f'(1)= 1/2x1^(-1/2)+2

____________________________________________________


A jó válaszokat előre is köszönöm!


Ha úgy érzed, hogy nem jó, légyszíves ne csak azt írd, hogy "nem jó", hanem hogy mi nem jó :-)


Még1x köszi!


2011. ápr. 27. 15:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Ahogy látom kicsit összecsúszott, az f(x)-eknél törtvonal van
2011. ápr. 27. 15:21
 2/4 anonim ***** válasza:

1.A nevezőt négyzetre emelted szerintem feleslegesen, de nem jó az előjel:x^4-2x^2+1


2. Ez egy összetett fv. nem szoroztál a belső fv deriváltjával, tehát amit leírtál azt még szorozni kell (1-2x)-el


3. Itt a végét nem számoltad ki: 1/2+2 = 2,5

2011. ápr. 27. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

f(x)=ln(x-x^2)


f'(x)=(1-2x)*ln(x-x^2)

2011. ápr. 27. 19:14
 4/4 anonim ***** válasza:

f'(x)=(1-2x)*ln(x-x^2)


Helyesen:


f'(x)=(1-2x)/(x-x^2)

2011. ápr. 27. 19:16