Maci Laci életének harmadát átaludta, és alvásidejének ötödrészében álmodott. Hány éves Maci koma. Ha eddig 6 évet álmodott át? Szerintünk 25 éves. Szerintetek?

2011. nov. 5. 19:53
 1/2 Mugen ***** válasza:

Jelölje maci életkorát : M

azt hogy mennyit aludt jelölje : A

az álmodást jelölje : Á



A = M / 3

Á = A / 5 = (M / 3) /5

Á-ról tudjuk hogy A = 6 Tehát:

6 = A /5 /*5

A = 30

Ez azt jelenti hogy 30 éven át aludt

Most már tudjuk A-t ebből csak vissza kell helyettesíteni az első egyenletbe:

A = M/3 ebből kifejezzük M-et -> M = 3 A = 3*30 = 90 Tehát Maci 90 éves.

2011. nov. 5. 19:59
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönjük
2011. nov. 7. 17:16