Dani felfele szalad a mozgólépcsőn, a lépcső is fel megy. Másodpercenként 1 fokot lépett,20 lépéssel ért fel. Laci ugyanazon a lépcsőn fel, egyesével lépve, másodpercenként 2 fokot lépett,32 lépéssel ért fel. Hány lépcsőfok van ha áll mozgólépcső?

2010. nov. 7. 13:24
 1/10 A kérdező kommentje:
ha áll a mozgólépcső
2010. nov. 8. 17:56
 2/10 anonim ***** válasza:
46
2010. nov. 9. 20:08
 3/10 A kérdező kommentje:
nem irnád le hogy jött ki?
2010. nov. 9. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
(32+20)-(60/10)=46
2010. nov. 11. 13:07
 5/10 A kérdező kommentje:
60/10 miért?
2010. nov. 12. 09:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Lépcsőzzünk :-)


Mivel Dani másodpercenként lép egyet, a sebessége 1 l/s, Lacié pedig 2 l/s

v1 - 1 [l/s] - Dani sebessége (l/s - lépcső/sec)

v2 - 2 [l/s] - Laci sebessége

v0 - a lépcső sebessége [l/s]

Daninak 20 lépéshez 20/1 = 20 másodperc kellett, Lacinak a 32 lépéshez 32/2 = 16 másodperc

Ezért a mozgással töltött idők

t1 = 20 [s] - Dani ideje

t2 = 16 [s] - Laci ideje

n - a lépcső hossza


Ugyanazon távolságot - n - kell megtenni a mozgó lépcsőn különböző sebességű és időtartamú mozgással, vagyis

(1) n = (v0 + v1)t1

ill.

(2) n = (v0 + v2)t2

így

(v0 + v1)t1 = (v0 + v2)t2

Ebből a kijön a lépcső sebessége, amit az (1)-be vagy a (2)-be helyettesítve megvan a lépcső hossza

(v0 = 3 [l/s]; n = 80 lépcső)


DeeDee

************

2010. nov. 12. 18:26
 7/10 anonim ***** válasza:
amit az utolsó válaszoló írt az hablaty, az előtte lévőnek van igaza.
2010. nov. 12. 19:47
 8/10 anonim ***** válasza:
DeeDee válasza jónak tűnik, szeretném, ha leírnád a saját gondolatmenetedet, amivel megoldanád a feladatot. Ne csak dumálj, bizonyítsd be, hogy nem jó a megoldás.
2010. nov. 13. 01:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a DeeDee válaszában felírt képletből kiszámolod a lépcső sebességét, v0 = 3 l/s jön ki. Tehát Dani 1 másodperc alatt 1+3=4 lépcsőt haladt előre, ezt 20-szor ismételve 80 lépcső távolságra jutott. Szerintem jó a megoldás.
2010. nov. 13. 01:56
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,szerintem is jó a 80.
2010. nov. 13. 14:12