2010. nov. 7. 13:24
1/10 A kérdező kommentje:
ha áll a mozgólépcső
2010. nov. 8. 17:56
3/10 A kérdező kommentje:
nem irnád le hogy jött ki?
2010. nov. 9. 20:30
5/10 A kérdező kommentje:
60/10 miért?
2010. nov. 12. 09:13
6/10 anonim válasza:
Lépcsőzzünk :-)
Mivel Dani másodpercenként lép egyet, a sebessége 1 l/s, Lacié pedig 2 l/s
v1 - 1 [l/s] - Dani sebessége (l/s - lépcső/sec)
v2 - 2 [l/s] - Laci sebessége
v0 - a lépcső sebessége [l/s]
Daninak 20 lépéshez 20/1 = 20 másodperc kellett, Lacinak a 32 lépéshez 32/2 = 16 másodperc
Ezért a mozgással töltött idők
t1 = 20 [s] - Dani ideje
t2 = 16 [s] - Laci ideje
n - a lépcső hossza
Ugyanazon távolságot - n - kell megtenni a mozgó lépcsőn különböző sebességű és időtartamú mozgással, vagyis
(1) n = (v0 + v1)t1
ill.
(2) n = (v0 + v2)t2
így
(v0 + v1)t1 = (v0 + v2)t2
Ebből a kijön a lépcső sebessége, amit az (1)-be vagy a (2)-be helyettesítve megvan a lépcső hossza
(v0 = 3 [l/s]; n = 80 lépcső)
DeeDee
************
7/10 anonim válasza:
amit az utolsó válaszoló írt az hablaty, az előtte lévőnek van igaza.
8/10 anonim válasza:
DeeDee válasza jónak tűnik, szeretném, ha leírnád a saját gondolatmenetedet, amivel megoldanád a feladatot. Ne csak dumálj, bizonyítsd be, hogy nem jó a megoldás.
9/10 anonim válasza:
Ha a DeeDee válaszában felírt képletből kiszámolod a lépcső sebességét, v0 = 3 l/s jön ki. Tehát Dani 1 másodperc alatt 1+3=4 lépcsőt haladt előre, ezt 20-szor ismételve 80 lépcső távolságra jutott. Szerintem jó a megoldás.
10/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm,szerintem is jó a 80.
2010. nov. 13. 14:12