Aki tudja légyszives segítsen ezt megoldani. Köszönöm.2011. febr. 1. 21:40
1/10 anonim válasza:
ha a két arc nem akarna egymás mellett ülni, akkor 4*3*2*1
mert az első helyre 4 ember esélyes, a másodikra 3, és így tovább
de mivel Pali szerelmes, így 3*2*1 azaz 3! = 6
2/10 anonim válasza:
Karcsi Laci Juci Pali
Karcsi Laci Pali Juci
Pali Juci Karcsi Laci
Juci Pali Karcsi Laci
Laci Juci Pali Karcsi
Karcsi Juci Pali Laci
Pali Juci Laci Karcsi
4/10 kanóc válasza:
Ha Juci a Pali ölébe ül, akkor három szék is elég, és három széket 3*2*1=6-féleképpen foglalhatnak el. Aztán jön a jegyszedőnéni és szétülteti a fiatalokat két székre: Juci balra, Pali jobbra vagy fordítva (hogy közben Karcsinak vagy Lacinak is arrébb kell ülnie eggyel, az nem változtat az eredményen), lényeg hogy minden egyes hármas sorozatot kétféleképpen alakíthatunk át négyessé, ami 2*6=12 lehetséges ültetést jelent.
7/10 anonim válasza:
Mivel négyen vannak, így 4*3*2*1 féle képpen tudnának leülni, de mivel Palika meg Jucika egymás mellé akar ülni, így őket 'egy'-nek kell tekinteni, így más 3*2*1 féle képpen tudna leülni egymás mellé és mivel ők is helyet tudnak cserélni egymással azért ezt meg kell szorozni kettővel. szóval 3*2*1*2=12 lesz a megoldás:) Vagy nem:D
9/10 anonim válasza:
hupp ez már 1* volt ááá kifáradtam
10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. febr. 1. 22:10