Karcsi, Laci, Pali és Juci a moziban 4 egymás melletti székre kapott jegyet. Pali minden képpen Juci mellett szeretne ülni. Hányféleképpen foglalhatják el helyüket?

Aki tudja légyszives segítsen ezt megoldani. Köszönöm.
2011. febr. 1. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:

ha a két arc nem akarna egymás mellett ülni, akkor 4*3*2*1

mert az első helyre 4 ember esélyes, a másodikra 3, és így tovább


de mivel Pali szerelmes, így 3*2*1 azaz 3! = 6

2011. febr. 1. 21:49
 2/10 anonim ***** válasza:

Karcsi Laci Juci Pali

Karcsi Laci Pali Juci

Pali Juci Karcsi Laci

Juci Pali Karcsi Laci

Laci Juci Pali Karcsi

Karcsi Juci Pali Laci

Pali Juci Laci Karcsi

2011. febr. 1. 21:49
 3/10 anonim ***** válasza:
+ juci pali laci karcsi
2011. febr. 1. 21:50
 4/10 kanóc ***** válasza:
Ha Juci a Pali ölébe ül, akkor három szék is elég, és három széket 3*2*1=6-féleképpen foglalhatnak el. Aztán jön a jegyszedőnéni és szétülteti a fiatalokat két székre: Juci balra, Pali jobbra vagy fordítva (hogy közben Karcsinak vagy Lacinak is arrébb kell ülnie eggyel, az nem változtat az eredményen), lényeg hogy minden egyes hármas sorozatot kétféleképpen alakíthatunk át négyessé, ami 2*6=12 lehetséges ültetést jelent.
2011. febr. 1. 21:51
 5/10 anonim ***** válasza:
+laci pali juli karcsi
2011. febr. 1. 21:58
 6/10 anonim ***** válasza:
+pali laci juci karcsi
2011. febr. 1. 21:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel négyen vannak, így 4*3*2*1 féle képpen tudnának leülni, de mivel Palika meg Jucika egymás mellé akar ülni, így őket 'egy'-nek kell tekinteni, így más 3*2*1 féle képpen tudna leülni egymás mellé és mivel ők is helyet tudnak cserélni egymással azért ezt meg kell szorozni kettővel. szóval 3*2*1*2=12 lesz a megoldás:) Vagy nem:D
2011. febr. 1. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:
+laci pali juci karcsi
2011. febr. 1. 22:00
 9/10 anonim ***** válasza:
hupp ez már 1* volt ááá kifáradtam
2011. febr. 1. 22:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2011. febr. 1. 22:10