Megoldaná nekem valaki ezt a matek feladatot?

Egy körgyűrű területe 56,25\'pí\' cm2, kerülete 25\'pí\' cm. mekkorák a körök sugarai?
2009. máj. 6. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Körgyűrű terület: Nagy kör területe - kis kör területe.

Nagy kör sugara: R, kicsi r.

T=R^2*pi-r^2*pi=56,25*pi, ezt osztom pi-vel

R^2-r^2=56,25 (*)


Kerület a nagy kör kerületéhez hozzá kell adni a kicsiét:

K=2*R*pi+2*r*pi=25*pi, ezt is osztom 2*pi-vel

R+r=25 innen R=12,5-r, ezt behelyettesítem *-ba:


(12,5-r)^2-r^2=56,25

156,25-25*r+r^2-r^2=56,25, összevonva, rendezve

100=25*r

r=4 cm

R=12,5-4=8,5 cm

2009. máj. 10. 23:58
 2/2 A kérdező kommentje:
óóh.. nagyon köszönöm szépen! csak már nem aktuális. :D
2009. máj. 11. 07:18