f(x)=gyök alatt 2+4x
es kell a f'(4)=
Ez mennyivel egyenlő??
Köszönöm!!
2011. okt. 28. 10:22
1/2 anonim válasza:
gyök(2+4x)= (2+4x)^(1/2)
Deriváltja:
1/2 * (2+4x)^(-1/2-1) * 4 = 1/2 * 1/gyök(2+4x))*4 =
2 / gyök(2+4x)
ennek megfelelően:
f'(4) = 2 / gyök(2+4*4) = 2/gyök(18)= 2/gyök(9*2) = 2/(3*gyök(2))
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2011. okt. 28. 11:25