Hogyan tudom deriválni ezt?


f(x)=gyök alatt 2+4x


es kell a f'(4)=


Ez mennyivel egyenlő??


Köszönöm!!


2011. okt. 28. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

gyök(2+4x)= (2+4x)^(1/2)


Deriváltja:

1/2 * (2+4x)^(-1/2-1) * 4 = 1/2 * 1/gyök(2+4x))*4 =

2 / gyök(2+4x)


ennek megfelelően:

f'(4) = 2 / gyök(2+4*4) = 2/gyök(18)= 2/gyök(9*2) = 2/(3*gyök(2))

2011. okt. 28. 11:17
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2011. okt. 28. 11:25