Ezt hogy kell helyesen deriválni?

Ha pl van olyan hogy ln4(x) akkor az 1/4x vagy 4/4x?
2011. okt. 21. 20:27
 1/4 BKRS ***** válasza:

4/(4x) mai 1/x

valojaban

ln4(x) = ln(4) + ln(x)

ha ezt derivalod akkor az megint csak 1/x lesz.

(ln(4) csak egy konstans, derivaltja 0)

2011. okt. 21. 20:36
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor az 1/4x nem jó?

Mert nekem vki úgy mondta, hogy ha pl 4lnx akkor lesz 4/x de ha ln4x akkor 1/4x.

De valamelyik példába meg máshogy van, és totál belezavarodtam.:( Jövő héten meg zh lesz.

2011. okt. 21. 20:56
 3/4 anonim ***** válasza:

A láncszabály alkalmazása:


(ln4x)' = 1/(4x)*4 = 1/x


Külső rész deriválása: 1/(4x)

Belső rész deriválása: 4

2011. okt. 21. 23:03
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen!
2011. okt. 22. 19:04