Ha pl van olyan hogy ln4(x) akkor az 1/4x vagy 4/4x?2011. okt. 21. 20:27
1/4 BKRS válasza:
4/(4x) mai 1/x
valojaban
ln4(x) = ln(4) + ln(x)
ha ezt derivalod akkor az megint csak 1/x lesz.
(ln(4) csak egy konstans, derivaltja 0)
2/4 A kérdező kommentje:
Akkor az 1/4x nem jó?
Mert nekem vki úgy mondta, hogy ha pl 4lnx akkor lesz 4/x de ha ln4x akkor 1/4x.
De valamelyik példába meg máshogy van, és totál belezavarodtam.:( Jövő héten meg zh lesz.
2011. okt. 21. 20:56
3/4 anonim válasza:
A láncszabály alkalmazása:
(ln4x)' = 1/(4x)*4 = 1/x
Külső rész deriválása: 1/(4x)
Belső rész deriválása: 4
4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen!
2011. okt. 22. 19:04