Határozd meg a kör kerületét és területét, ha a sugara:

1: 5,4 cm 2: 3,25 dm, 3: 0,04m


Határozd meg a kör sugarát és területét, ha a kerülete:

1: 15,7cm 2:1,57dm 3:0,628m


Határozd meg a kör sugarát és kerületét, ha a területe:

1:19,625 négyzetcm. 2: 14,51négyzetdm. 3:0,636négyzetm.


na ezt hogykell emberek? :| valaki levezetné?


2011. okt. 25. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Kerülte:

K=2*r*pi


Terület:

T=r^2*pi


Ezekből...

r = K/(2*pi) = gyök(T/pi)


Az első feladat egyszerű. A többinél először számolj sugarat a fenti képletek valamelyikével, és abból minden más megvan.

2011. okt. 25. 15:15