Határozd meg a kör kerületét és területét, ha a sugara:
1: 5,4 cm 2: 3,25 dm, 3: 0,04m
Határozd meg a kör sugarát és területét, ha a kerülete:
1: 15,7cm 2:1,57dm 3:0,628m
Határozd meg a kör sugarát és kerületét, ha a területe:
1:19,625 négyzetcm. 2: 14,51négyzetdm. 3:0,636négyzetm.
na ezt hogykell emberek? :| valaki levezetné?
2011. okt. 25. 15:08
1/1 anonim válasza:
Kerülte:
K=2*r*pi
Terület:
T=r^2*pi
Ezekből...
r = K/(2*pi) = gyök(T/pi)
Az első feladat egyszerű. A többinél először számolj sugarat a fenti képletek valamelyikével, és abból minden más megvan.