Gyökvonásos feladat? Segitetek?


A feladat így szól:

√2x(√32-√8)=

először is azt nem tudom ,hogy hogyan jön ez ki ebből:

√24=√6x4=√6x√4=4√2<-- ezt nemértem ....


segitsetek!szerdán irunk:D


2011. okt. 17. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, ha ilyen kérdést írsz ki, mindig tedd zárójelbe azokat a karaktereket, amik a gyök alá tartoznak, mert nem mindegy, hogy mondjuk gyök kettőször X, vagy az X is még a gyökjel alatt van. Ja hogy itt az X az szorzásjel? Akkor ezt is írd mellé majd legközelebb. Mert a második feladatban pl úgy kellett volna írnod, hogy: √24=√(6*4)=√6*√4=2*√6. Amit te írtál az rossz, azért nem is értheted. Írd be a számológépbe, és látni fogd, hogy nem jó, mert a √24=4,8989794 míg a 4*√2=4*1,4142135=5,656854 Persze nem kell ennyi tizedesjegyet kiírni, csak nem akartam még a kerekítést is belekeverni. Így ha kipróbálod a számológépeden, ugyanezt fogja kiírni.


Az első feladat pedig: √2*(√32-√8)=√2*(√(4*8)-√8)=√2*(√4*√8-√8)=√2*(2*√8-√8)=√2*√8=√2*√(4*2)=√2*√4*√2=√2*√2*√4=2*2=4. Leellenőriztem számológéppel és azzal 4 jött ki (illetve 3,9999997, de ez csak azért, mert a számológép is kerekít)

2011. okt. 17. 18:46